Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2023. Április 07. 10:17, péntek | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Az Alba Fehérvár KC kézilabdacsapata edzője júliustól Horváth Roland lesz

Az Alba Fehérvár KC kézilabdacsapata edzője júliustól Horváth Roland lesz

Elkezdődött a nagy bejelentések időszaka, melyet nem mindennapi hírrel nyit az Alba Fehérvár KC: új vezetőedzővel vág neki a 2023/2024-es szezonnak a csapat.

Józsa Krisztián helyére Horváth Roland érkezik, a jelenlegi vezetőedző pedig Kisvárdán folytatja.

"Tizenegy éve vagyok edző, a pályafutásomat Siófokon kezdtem, itt lettem NB I-es edző. Nagyon sokat köszönhetek Kiss Szilárdnak, akit azóta is mentoromnak tekintek. Ezután Békéscsabán vállaltammunkát, ahol három évet töltöttem, majd Érden folytattam, ahol két és fél szezonon keresztül voltam vezetőedző. Mindhárom klubnál számos fiatal játékossal dolgozhattam együtt, ami mindig plusz szakmai motivációt jelent számomra. Örültem az Alba megkeresésének, annak, hogy fiatal, tehetséges, motivált csapattal dolgozhatok együtt a jövőben, amelyben nagy potenciál rejlik. Remélem, sokat tudok segíteni abban, hogy csapatként, illetve egyénileg is fejlődjenek a lányok. Bízom az eredményes munkában, melynek célja, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki magunkból a bajnokságban. Várom a közös munkát” - mondta Horváth Roland, az Alba Fehérvár KC leendő vezetőedzője

Józsa Krisztián, az Alba Fehérvár KC jelenlegi vezetőedzője: „Rengeteget köszönhetek Fehérvárnak. Anno NB I-es rutin nélkül megkaptam a bizalmat a vezetőségtől, a játékosoktól. Tartalmas öt évet töltöttem itt, amiben megtörtént minden, ami csak megtörténhet. Most viszont úgy érzem, váltásra, új impulzusokra van szükségem. Nagyon jó embereket ismertem meg itt, mindig örömmel fogok ide visszajönni.”

A sors pikantériája, hogy az Alba Fehérvár KC idei utolsó mérkőzését a Kisvárda ellen fogja játszani, és egy időre biztosan ez lesz Józsa Krisztián utolsó meccse Alba-színekben. Erről vezetőedzőnk azt mondta: „Furcsa egy mérkőzés lesz, az biztos. Addig azonban, míg a Fehérvár edzője vagyok, teljes erőbedobással a csapat sikeréért dolgozom, nem lesz ez másként az utolsó meccsen sem.”

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:53, hétfő | Sport

MOL Magyar Kupa - A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet

A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Sport

Premier League - Szoboszlaiék az utolsó pillanatokban harcolták ki a győzelmet Burnleyben

A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló, címvédő Liverpool a hajrában értékesített büntetővel nyert 1-0-ra a Burnley vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

2025. Szeptember 10. 07:29, szerda | Sport

Magyar-portugál - Egygólos vereség Rossi születésnapján

A magyar labdarúgó-válogatott kedden 3-2-re kikapott Portugáliától a Puskás Arénában a világbajnoki selejtezősorozat második fordulójában, így a csoport harmadik helyére csúszott vissza.