Hírek
2014. Augusztus 18. 13:49, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Augusztus 20. - Dörgés, villámlás, viharos szél, zivatar kísérheti az ünnepi rendezvényeket
Dörgés, villámlás, viharos szél, zivatarok kísérhetik az ünnepi rendezvényeket - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő délután a honlapján.
Ebben az évben sem lesz zavartalan nemzeti ünnepünk időjárása - írták. Szerdán északnyugat felől hidegfront éri el az országot, és csak lassan vonul át fölöttünk. A fronthoz kapcsolódóan záporok, zivatarok alakulhatnak ki, amelyeket átmenetileg erős vagy viharos széllökések is kísérhetnek.
A meteorológusok legfrissebb adatai szerint a front hatására az ország északi, északnyugati részén sok gomolyfelhő várható, inkább csak rövid időszakokra süthet ki a nap. A délebbi tájakon délutántól növekszik meg erősebben a gomolyfelhőzet. Délelőtt északnyugaton, északon helyenként, délutántól egyre többfelé várható zápor, zivatar. Az északnyugatira, északira forduló szél elsősorban a Dunántúlon erősödhet meg, átmeneti viharos széllökések csak zivatarok környezetében lehetnek.
A hőmérséklet szerda hajnalban 13-18 Celsius-fok között alakul. A hőmérséklet csúcsértéke 23-30 fok között várható, északnyugaton lesz a hűvösebb, délkeleten a melegebb.
Ezek alapján az ünnepi rendezvényeket esetenként dörgéssel, villámlással kísért záporos jellegű csapadék és a zivatarfelhőkhöz kapcsolódó erős vagy viharos széllökések befolyásolhatják. Ugyanakkor kiemelték: ilyen időtávra nem lehet biztosan előre jelezni, hogy mikor melyik településen alakul ki zápor, zivatar, átmenetileg megerősödő vagy viharossá fokozódó széllel. Ezért érdemes lesz figyelni az aktuális meteorológiai adatokat és a veszélyjelzési információkat - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
