Hírek
2023. Augusztus 16. 11:31, szerda |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
ARAK-os versenyzővel a mezőnyben rajtol az Atlétikai Világbajnokság

Augusztus 19-én, szombaton kezdetét veszi Budapesten a világ harmadik legnagyobb sporteseménye, az Atlétikai Világbajnokság.
A világversenyen résztvevő 2187 atléta között pedig ott van a sprinter Szabó Dániel is, aki a székesfehérvári ARAK színeit képviselve lép a futókörbe.
Három nap múlva elrajtol az Atlétikai Világbajokság Budapesten, az új Atlétikai Központban. A kilencnapos világversenyen összesen 2023 nemzet 2187 atlétája áll rajthoz a versenyszámokban.
Magyarországot 63 versenyző képviseli, köztük van a székesfehérvári ARAK színeiben induló Szabó Dániel is, aki a magyar 4x100 méteres váltó harmadik tagjaként augusztus 25-én, pénteken 19.30 órakor kezdődő előfutamban méretteti meg magát.
Szabó korábban is eredményesen szerepelt a váltócsapatban, idén júniusban az atléták divízió 2-es csoportjában például Európa-bajnoki címet értek el.
A VB-n erős mezőny állt össze: esélyesként ott lesz az Egyesült Államok és Jamaica váltója is, de okozhat meglepetést a Trinidad és Tobago-i, illetve a németországi csapat is. Az ARAK sajtóközleménye szerint Szabó még két váltóedzéssel hangol az utolsó napokban Varga Tamás edző vezetésével.
Jegyeket az Atlétikai Világbajnokság honlapján vásárolhatnak!
Az Atlétikai Világbajnokság valamennyi napjára korlátozott számban, de elérhetőek még a belépők. Szabó augusztus 25-én versenyez, ugyanezen a napon délelőtt gerelyhajításra, távolugrásra és súlylökésre is sor kerül, az esti programban pedig a 200 méteres futások döntői is szerepelnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
2025. Augusztus 02. 08:59, szombat | Sport
Magyar Nagydíj - Norris a leggyorsabb a második szabadedzésen is
Az első gyakorláshoz hasonlóan a második szabadedzésen is Lando Norris, a McLaren brit versenyzője volt a leggyorsabb a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki napján.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Sport
Konferencia-liga: Az első körben kiesett a Felcsút, továbbment a Paks és az ETO
A Paksi FC a hazai pályán aratott 1-0-ás győzelem után 1-1-es döntetlent játszott a szlovén Maribor vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulós párharcán, így 2:1-es összesítéssel továbbjutott.