Hírek
2018. Július 20. 16:01, péntek |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Amerikai csapattársát Fehérvárra is követte az Alba új légiósa
Két nappal az első után a második amerikai légiósát is bejelentette az Alba Fehérvár.
Az előző szezonban bronzérmes, európai kupainduló kosárcsapat ezúttal a 3-as, 4-es poszton is bevethető Rodney Bullockot szerződtette, aki a már szintén fehérvári Kyron Cartwright csapattársa volt az amerikai egyetemi bajnokságban is.
Rodney Bullock 1994-ben született, és első európai idényére készül, miután végzett a Providence Egyetemen. Az amerikai egyetemi bajnokságban jól szereplő együttesben együtt játszott az irányító Cartwrighttal, az a ritka helyzet áll tehát elő, hogy két újonc, de egymást márjól ismerő játékos szerepel ősztől az Albában. Ez segítheti beilleszkedésüket, ráadásul jó volt a játékkapcsolatuk a Providencben. Bullock, aki a palánk alatt és kintről is képes veszélyeztetni, legutóbbi idényében 14.5 pontot és 6 lepattanót átlagolt. A triplákat 35 százalékos pontossággal dobta, a leírások gyors játékosként jellemzik, aki képes egy az egyben is megverni védőjét. Belső és külső poszton is segítségére lehet Dzunics Braniszlav csapatának, amely vélhetően az új idényben is atletikus, gyors kosárlabdára fog törekedni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 10:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Paraguay ellen meggyőző játékkal és győzelemmel kezdtek az amerikaiak
A társházigazda amerikai válogatott könnyedén, 4-1-re verte a paraguayi csapatot pénteken a tengerentúli labdarúgó-világbajnokság D csoportjának nyitófordulójában.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Sport
FIFA-világranglista - Három helyet javítva 39. a magyar válogatott, Argentína az élen
A magyar válogatott három helyet javítva a 39. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet a világbajnoki címvédő Argentína vezet.
2026. Június 12. 07:15, péntek | Sport
Vb-2026 - Kétgólos mexikói győzelem és három piros lap a nyitómeccsen
A társházigazda Mexikó 2-0-ra legyőzte a Dél-afrikai Köztársaság csapatát a labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén, amelyen három piros lapot is kiosztott a játékvezető.
2026. Június 10. 16:00, szerda | Sport
Otthonában gyógyul Christian Eriksen
Christian Eriksen, a dán labdarúgó-válogatott középpályása már családja körében, odahaza gyógyul, miután kiengedték a kórházból.
