Hírek
2017. Július 12. 11:00, szerda |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
A szívünk megszakad, de jobb mint az áramütés

A Városgonoksághoz is több olyan levél érkezett, mely a légvezetékek alatt lévő, szabálytalanul ültetett fák metszését tette szóvá.
A lakói panaszok többségét jól jellemzi az a néhány napja történt eset, miszerint a hét elején az E-ON elé szeretett volna tüntetést szervezni ugyanaz a lakó a rendszeres áramszünetek miatt, aki a metszés után a Városgondnoksághoz írt panaszlevelet.
Az idei évtől a Városgondnokság szakemberei végzik az E-ON légvezetékei körüli növényzet ritkítását is. Székesfehérváron, a légvezetékek alatt több mint 12 ezer fa található és sajnos sok esetben az átgondolatlan telepítések miatt sok terebélyes fát ültettek a légvezetékek alá a korábbi években.
Az áramszolgáltató a napokban jelezte a Városgondnokság felé, hogy igen sok üzemzavar keletkezik a túl közeli növényzet miatt, ezért intenzívebb munkavégzést kért. A gallyazást végző dolgozók mindig kertész szakember irányításával dolgoznak és rendelkeznek a feladat ellátásához szükséges minden előírt szakmai végzettséggel és szakvizsgával.
Sajnos a légvezeték alá ültetett fákat néha drasztikusan vissza kell metszeni a zavartalan áramellátás biztosítása miatt. Ezt a munkát folyamatosan, egész évben végzi a Városgondnokság. A szakmai előírásokban rögzített védőtávolságból pedig minden ágat el kell távolítanunk, még akkor is, ha ez károsítja a növényt. Szélsőséges esetben a különösen veszélyes fákat ki is kell vágni, de természetesen a kivágott fák helyett az előírt fapótlást végrehajtják és megfelelő helyekre ültetik el.
Sokan nem tudják sajnos, hogy közterületre csak engedéllyel szabad fát ültetni. Fontos megnézni, hogy a földben és a levegőben hol mennek közműveket és csak a megfelelő védőtávolság betartásával lehet telepíteni a növényt.
Bozai István városgondnok hangsúlyozta, hogy maximálisan megértik az érintett lakók szomorúságát a rossz helyre ültetett fák drasztikus visszametszése miatt, de városunk áramellátásának zavartalan biztosítása kiemelt közfeladat. Példaként említette, hogy néhány napja volt olyan lakó, aki a gyakori áramszünetek miatt a hét elején az E-ON-hoz akart tüntetést szervezni, a hét végén a fa megmetszése után pedig a Városgondnoksághoz írt reklamáló és felháborodott levelet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása
A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra