Hírek
2012. Február 16. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A magyar gazdaságpolitika alkalmas a növekedés fenntartására
A magyar gazdaság növekedési üteme három év után ismét meghaladta az Európai Unió és az eurózóna növekedési ütemét.
Velük ellentétben Magyarországon sikerült elkerülni a recessziót, az előző negyedévhez viszonyított adatok alapján - közölte Szijjártó Péter.
A miniszterelnök szóvivője leszögezte: bebizonyosodott, hogy a magyar kormány gazdaságpolitikája alkalmas a növekedés fenntartására törékeny európai környezetben is. Mindez megerősíti, hogy érdemes fenntartani versenyelőnyünket, amit az arányos adórendszer, az alacsony vállalkozási adó és az adóbürokrácia folyamatos visszaszorítása jelent. Az idei év a recesszió elkerüléséért folytatott harc jegyében telik majd, amihez a 2011-es esztendő eredményei és a német gazdaság várható jó teljesítménye megfelelő alapot adnak. A magyar gazdaság teljesítményére a legutóbbi adatok alapján már a nemzetközi elemzők is felfigyeltek - közölte Szijjártó Péter.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
