Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2012. Július 24. 14:09, kedd | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik elítéli a kneszet képviselőjének "keresztényellenességét"

A Jobbik elítéli a kneszet képviselőjének

A Jobbik mélységes felháborodását fejezi ki amiatt, hogy július 17-én az izraeli törvényhozásban Michael Ben-Ari kneszet-tag újságírók előtt széttépte, majd a kukába dobta az Új testamentum egy példányát, a Szentírást hibáztatva a holokausztért - jelentette ki az ellenzéki párt parlamenti frakcióvezető-helyettese keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.

Gyöngyösi Márton hangsúlyozta: a Jobbik megütközését fejezi ki, hogy a nyugati országok kormányai és a keresztény egyházak egy hét leforgása alatt sem merték tiltakozásukat kifejezni a példátlan "keresztényellenes" eset kapcsán. Az ellenzéki párt szerint, ha a magyar Országgyűlés egyik képviselője a Parlamentben hasonló szavak kíséretében tépte volna szét a Tórát és dobta volna nyilvánosan a szemétbe, akkor nyilvánvalóan tiltakozási hullám és "elhatárolódási licit" söpört volna végig a nyugati világon.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.

2026. Április 22. 07:19, szerda | Belföld

Zelenszkij: véget ért a Barátság kőolajvezeték javítása

Ukrajna befejezte a Barátság kőolajvezeték javítását, a vezeték ismét üzembe helyezhető - jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden a Telegramon.

2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben

A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek