Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2017. Július 20. 07:29, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

A hőség miatt vissza kellett fordulnia a Lufthansa egyik járatának

A hőség miatt vissza kellett fordulnia a Lufthansa egyik járatának

A célállomáson uralkodó hatalmas hőség miatt vissza kellett fordulnia a Lufthansa egyik Irakba tartó Airbus típusú repülőgépének.

Az északkelet-iraki Irbilből 45 Celsius-fok meleget jelentettek, ezért kedden a Lufthansa járatának 118 utassal a fedélzetén Ankarából vissza kellett térnie Frankfurtba - közölte szerdán a német légitársaság szóvivője.

A repülőgépek esetében megvannak a határok arra, hogy milyen külső levegőhőmérséklettel lehetnek összeegyeztethetők. A légitársaság biztonsági előírásai az Airbus A320 típus esetében csak 44 Celsius-fokos külső hőmérsékletet engedélyeznek - magyarázta a szóvivő.

Címkék: hőség, repülő

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Lavrov: Európának nincs keresnivalója a tárgyalóasztalnál

Nem lehetnek ott az európai országok az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon, mert ellenségesek Oroszországgal szemben

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.