Hírek
2013. November 22. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A dohányzásról való leszokás már hamar érezteti pozitív hatását
Ne csak gondolkodjon róla, szokjon le minél hamarabb a dohányzásról! Egy új kutatás szerint a mérsékelt dohányosoknál a leszokás jótékony kardiovaszkuláris hatásai már hamarabb jelentkeznek, mint azt korábban gondolták - írja a Fox News.
Bizonyos esetekben a leszokást követően a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázata olyan alacsonyra csökkenhet, mintha az illető soha nem is dohányzott volna.
Régebbi kutatások szerint a korábbi dohányosoknál a leszokást követő jótékony hatás csupán 15 évvel azt követően jelentkezik, hogy utolsó cigarettáját elszívta az illető. Ez azonban csupán az erős dohányosokra igaz. Az, aki csupán néhány szálat szívott el naponta éveken keresztül, ez az idő jóval kevesebb is lehet.
A mostani tanulmány keretében 853, 65 év feletti korábbi dohányos egészségügyi adatait vették szemügyre. Az elemzés során megállapították, hogy a korábban gondolt 15 évnél már jóval hamarabb a leszokást követően jelentkezik annak jótékony hatása.
Ismert, hogy a dohányzás növeli a szívroham, a szívelégtelenség és a stroke kockázatát. Szerencsére azonban az érelmeszesedés visszafordítható a megfelelő életmódbeli változásokat követően. Sőt, a szív-és érrendszerre gyakorolt jótékony hatás már egyből a dohányzásról való leszokást követően érzékelhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 14:00, csütörtök | Életmód
Az év lepkéje 2026-ban a nagy tűzlepke
A lakossági internetes szavazás alapján a 2026-os év lepkéje a nagy tűzlepke lett - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szerdán az MTI-vel.
2026. Február 12. 07:24, csütörtök | Életmód
Révész Máriusz: katasztrofális állapotban vannak gyermekeink
Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. Február 11. 09:00, szerda | Életmód
Úton lenni boldogság - Díszbemutatón vetítették le a Hobóról szóló road movie-t
Díszbemutatón vetítették le kedden este a népszerű blues-rock előadóról, dalszerzőről, Hobóról készített, Úton lenni boldogság című road movie-t Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
