Hírek
2019. Január 20. 16:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
20 éves a Magna Cum Laude
Fennállása 20. évfordulóját ünnepli a Magna Cum Laude február 15-én a Papp László Budapest Sportarénában egy nagyszabású koncerttel.
A zenekar pályafutását bemutató est során az újabb dalok mellett elhangzanak a régi nagy slágerek is, köztük a Vidéki sanzon, a Pálinka dal, a Színezd újra vagy a Köszönet - közölték a szervezők az MTI-vel.
Mint írták, a jubileumi évben egy új kiadvány jelenik meg Gyulai HÚSZfeldolgozó címen: a rendhagyó válogatáslemezen hazai előadók Magna-átiratai hallhatók.
A Magna Cum Laude 1999 szeptemberében alakult gyulai zeneszerető barátokból. A csapat már első kislemezeivel berobbant a köztudatba, napjainkban az egyik legnépszerűbb koncertzenekarnak számít. Az eddigi húsz év során született hét stúdióalbum (Hangolj át - 2003, Minden állomás - 2006, Magnatofon - 2007, 999 - 2009, Csak ülünk és zenélünk - 2010, Belső égés - 2011, Köszönet - 2014), egy koncertlemez (Jubileum - 2009), voltak tagcserék, készültek klipek és a zenekar több száz koncertet adott.
A Mező Misi (ének), Szabó Tibor (gitár), Kara Mihály (basszusgitár) által alkotott eredeti trió mellett az évek során Lesták Márton billentyűs és Török Máté dobos lett állandó tag.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
